Skip to main content
Utbildningar

Truckförarskolan får ett riktigt lyft: nu lanserar vi eLift!

By 10 juli, 2021oktober 5th, 2021No Comments
eLift screenshot

Dagens elever är vana vid dator, läsplatta eller mobil. De vill kunna genomföra sina studier när som helst – och var som helst. En bra online-utbildning är både lätt att ta till sig, samtidigt som den utmanar många sinnen – eLift skapar säkra liftoperatörer som också kan jobba effektivt.

Ännu en riktigt bra online-utbildning

Redan idag erbjuder vi därför eTruck – och nu lanserar vi även eLift: en riktigt bra online-utbildning för lift, som inte bara sparar tid utan också ger riktiga kunskaper. Nya liftoperatörer ska inte bara klara teoriprovet — de ska förstå riskerna med lift så de kan jobba säkert och effektivt. Du behöver inte längre välja mellan en snabb liftutbildning eller en bra utbildning. Med eLift får du båda.

Mer om eLift